50 Dokyo judokat neli päeva Vasalemma Põhikooli Spordihoones veetmas ühiselt sügiskoolivaheaga. Kõige noorem kuuene, suuremad kaheksateistaastased. Kõik koos ühel tatamil ja ühise söögilaua ääres. Osad lapsed Tallinnast, paljud Laulasmaalt, Paldiskist, Vasalemmast ja mõni Kurtnast.
Neid kõiki seob ühine eesmärk – saada paremaks judokaks! Nagu ikka, õpivad väiksemad suurematelt, imetlevad neid, kiusavad ja norivad tähelepanu. Pruuni vööga 80-kilone laagrikaaslane on parim eeskuju hiljuti judoga tutvust teinud plikatirtsule või noormehele, kes alles õpib mõistma, et judo ei ole lihtsalt lõbus mäng tatamil, rasked kätekõverdused või täpne tehnikate omandamine. See on koos tegemise rõõm, koos kasvamine ja arenemine, igaüks omas tempos ning väärt õpetajate juhendamisel. Ise kunagi judoga tegelenud vanem paneb ka oma lapse samasse trenni, sest teab, et tegemist on õigeima valikuga. Sellekohase avalduse tegi ka hiljuti UNESCO, soovitades judot kui parimat spordiala, millega alustada ja seda igas vanuses.
Neli päeva ühiselt laagris judot õppides päädis Judoklubi Dokyo ajaloo teise vööeksamiga, kus tublimad õpilased väljateenitult endale uued vööd peale sidusid.

Rohkem pilte näed:https://www.dokyo.ee/pildipaevik/