6. – 7. mail toimus Riias traditsiooniline International Kyodai Judo Tournament. Kõrgetasemeline suurturniir lastele ja noortele, kus sel aastal osales üle 1100 judoka 12 riigist.
Dokyo kuus noort sportlast said maadelda Läti, Leedu, Poola, Inglismaa, Iisraeli, Bosnia Hertzegovina, Gruusia ja Eesti judokatega. Tulemuseks kaks säravat medalit ja üks kaotatud 3.koht.
Palju rõõmu valmistasid meie tublid judotüdrukud Heleri ja Iti.
U14 vanuseklassis Heleri Olev (+57kg) 3.koht ja pronksmedal
U18 vanuseklassis Iti Talvet (+70kg) 2.koht ja hõbemedal
Pärast Iisraeli sportlase võitmist, pidi Heleri võtma vastu kaotuse teises ringis Läti judoka vastu, kuid võitis seejärel väga enesekindlalt kaks järgmist kohtumist, saavutades kolme võiduga uhke pronksmedali.
Iti näitas taas suurt edasiminekut, alistades Poola ja Läti judokad ning paremaks tunnistasid kohtunikud vaid Gruusia sportlase.
U18 Siim Eenma maadles visalt, kuid pidi kolmanda koha kohtumises tunnistama vastase paremust. Tulemuseks 5.koht.
Cara vigastas esimeses maadluses kätt ning jättis võistluse pooleli. Randil oli väga tihedas konkurentsis ka keeruline loos. Esimeses ringis kaotas ta Inglismaa judokale, kes saavutas lõpuks kolmanda koha, kuid kaotas ise järgmises ringis hilisemale võitjale. Selleks, et edasi teise ringi pääseda, peab sinu võitja võitma omakorda ka oma järgmise vastase. Jaan Heinri -81kg kaalukategooria on alati üks tihedamaid ja suurima võistlejate arvuga kaalukategooriaid. Nii ka seekord. Jaan tegi hea maadluse ja võitles visalt, kuid kahjuks kaotas ning edasi ei pääsenud.
Turniir jätkus esmaspäeval randorilaagriga, kus kõik meie judokad said rahvusvahelises seltskonnas võimaluse veelkord oma oskusi proovile panna.
Palju, palju õnne medalivõitjatele!