22.aprillil peeti Tallinnas Sõle Spordikeskuses viimased 2023 aasta Eesti Meistrivõistlused. Medalikomplektid jagati välja C-klassis ja veteranide hulgas.

C-klassis ehk U14 (2010 – 2012) läks võistlustulle lisaks paarile meie varasemale medalikütile pigem noor ja vähese võistluskogemusega judokate seltskond – Kristofer Kalbre, Ken Kasin, Jaan Veling, Timo Möll, Rand Johann Otsmann, Karl-Sander Järvik, Oliver Oolmets, Luukas Lääne ja Cara Lass.
Andsime võimaluse osaleda kõigil, kes tundsid, et julgus ja soov olemas.
Usume, et tiitlivõistlustel saadud kogemus andis juurde indu ja mõistmise, et medalite võitmiseks Eesti parimate judokate hulgas, tuleb  pühenduda ning teha palju trenni  – rõõmuga ja pingutades. Kõik, kes matil käisid andsid endast parima ning maadlesid nii hästi kui täna oskasid. Nii mõnelgi juhul jäi võit pigem julguse, kui tehniliste oskuste taha.

Eesti Meistrivõistluste medalid tõid meile:

Cara Lass (-52 kg) 2.koht ja hõbemedal!
Cara pidi seekord tunnistama vana konkurendi paremust, ülejäänud matshide võitmine ei valmistanud tüdrukule raskusi.

Luukas Lääne (-38kg) 3.koht ja pronksmedal!
Luukas jõudis kiirete ipponitega poolfinaali, kus tuli kaotus vastu võtta hilisemalt kaalu võitjalt. Pronksmedalikohtumisel andis Luukas kõva lahingu tugeva vastase vastu ning võitis taaskord efektse ipponiga.

Oliver Oolmets (-50kg) jõudis kahe ilusa võiduga poolfinaali, kus pidi tunnistama hilisema võitja paremust. Pronksmedali kohtumises jäi medal vähesema võistluskogemuse taha. Väga tublid maadlused Oliveri poolt! Tulemuseks kõrge 5.koht

Palju, palju õnne medalivõitjatele ja medalivõitjate senseile Jaanus Olevile!