30.oktoobril toimus traditsiooniline rahvusvaheline judoturniir Rothberg Cup 2021. Kõrgetasemeline võistlus on saanud judokate hulgas tuntuks ka oma uhkete karikate ja väärt auhinnalaua poolest.
Turniiril käis kohapeal uudistesaade Reporter, et näidata ka laiemale publikule, kui väärikas, lahe ja füüsiliselt arendav spordiala on judo.
https://reporter.postimees.ee/7374240/reporter-rothberg-cup-2021-rahvusvahelisel-judovoistlusel-maadles-ule-300-sportlase

Dokyo judokad erinesid taaskord väga hästi.
U12 tüdrukud Heleri ja Cara tõid kumbki oma kaalukategoorias koju esikohad ja uhked karikad. Super!
U14 vanuseklassis jõudis eelmisel nädalal Eesti Meistrivõistlustel pronksmedali saavutanud Albert seekord ilusate ja enesekindlate maadlustega finaali, kus tuli vastu võtta kaotus tugevalt tartlaselt. Tulemuseks suurepärane hõbemedal! Värske Eesti Meistri Roberti jõud rauges kahjuks seekord pronksimatshis, kuid pärast väga olulist tiitlivõitu ongi keeruline ennast napilt nädala pärast uuesti maksimaalselt häälestada. Oskar peab saama veel palju võistluskogemust, et kõik tehnikad pingeolukorras ka realiseeruksid.
U16 TÜDRUKUD Meil on kõige lahedam punt õpihimulisi, võistlusnäljaseid ja tugeva potensiaaliga judo tüdrukuid.
Väga lühikese ajaga on tütarlapsed õppinud ja arenenud meeletult. Tulemuseks – Hanna ja Lucia oma kaalukategooriates hõbemedalid, Iti säras ja tulemuseks pronksmedal.
U16 POISID
Jaan Heinri
maadles uues kaalukategoorias, kus vastased kiiremad ja tehnilisemad. Tulemuseks pronksmedal. Jaani hüppeline areng rõõmustab ja motiveerib pea kõiki Dokyo judokaid.
Raskekaalus kõige kergem ja vähekogenum Siim oli taas tubli, kuid kahjuks jäi üks võit medalist puudu. Endast mitukümmend kilo raskemate poistega võrdselt maadlemine ei ole Siimule mingi probleem.
Oli taaskord võimas päev täis uhkeid hetki ja rõõmsaid emotsioone. Aitäh judokad, olete ägedad, hoolivad ja sõbralikud.