9.märtsil korraldas spordiklubi Olümpiko Tartus uhked EMV U15 ja U21 vanuseklassidele.
Dokyost sõitsime Tartusse kuue U15 ja nelja U21 vanuseklassis võistleva judokaga.
U15 (2012-2010) astusid tatamile:

Cara Lass (-57kg)
Heleri Olev (-63kg)
Luukas Lääne (-42kg)
Rand Johann Otsmann (-38kg)
Oliver Oolmets (-60kg)
Jaan Veling (-60kg)

Dokyo on uus Eesti Meister – Laulasmaa poiss Luukas Lääne!
Luukas näitas väga enesekindlat ja küpset judot, alistas kõik oma vastased, teiste seas oma suurima konkurendi, kelle paremust on Luukas pidanud siiani iga kord  tunnistama. Suurepärased maadlused ja ilus võit ning vääriline tasu tehtud töö eest!
Täna veel 12.a Luukas on ehe näide sellest, kuidas pühendumine ja töökus viivad sihile ning saavad pärjatud! Lisaks Laulasmaa trennidele käib Luukas ise oma soovil bussiga Tallinnas Arigato dojo trennides, sest judo on nii äge ning soov ja tahtejõud saada paremaks ning osavamaks tiivustavad.
Juba kolmas Eesti Meistritiitel tuli ka Heleri Olev`le.
Rand Johann Otsmann andis vägeva lahingu hilisemale kaalukategoorias 2.koha saavutanud sportlasele. Ka Randil on veel aasta aega trenni teha ja õppida, et järgmistel U15 EMV juba suuremaid tegusid teha.
Oliver Oolmets kohtus esimeses ringis kohe hilisema Eesti Meistriga, kes otsustavalt oma kogemuse maksma pani ning lohutusringis tuli vastu minna taas kogenud ja hiljem pronksmedali võitnud sportlasele. Oliver andis endast parima, kuid vastased olid loosi tahtel mõlemad väga kogenud ja edukad sportlased.
Jaan Veling sai samuti loosi tahtel vastasteks aastaid võistluskarusellil medaleid toonud sportlased. Jaan maadles väga hästi, kuid puudu jäi eelkõige võistluskogemusest, mis sageli määravaks osutub. Usume, et mõlemad poisid said kõvasti juurde motivatsiooni ja usku iseendasse, sest päris tulemussport alles pärast U15 vanuseklassi algab.
Cara maadles väga enesekindlalt, saavutades esimese võidu vastasele vähimatki võimalust andmata. Ka teine maadlus lõpes justkui kindla Cara võiduga, kus tüdruk sooritas kägistamistehnika. Enne võitja väljakuulutamist analüüsisid kohtunikud Cara tehnikat ning leidsid IJF poolt keelatud nüansi. Reeglid on karmid ning meie kõigi suureks kurvastuseks ei saanud tüdruk võistlemist jätkata. Vanuse poolest saab Cara osaleda ka järgmisel aastal U15 vanuseklassi EMV ja võtta see, mis seekord võitmata jäi.

U21 (2009-2004)
Läksid tatamile medalite eest võitlema:
Iti Talvet (+70kg)
Jaan Heinri Niller (-90kg)
Siim Eenma (-100kg)
Daniel Tobias Tammin (-60kg)

Tulemused:
Siim Eenma 2.koht ja hõbemedal
Daniel Tobias Tammin 3.koht ja pronksmedal
Iti Talvet 3.koht ja pronksmedal.
Jaan näitas väga head maadlust tugeva konkurendi vastu, kuid kahjuks eksis otsustavalt veidi enne kohtumise lõppu.
Järgmiseks kohtumiseks ei jõudnud sportlane pärast pikka ja kurnavat maadlust taastuda ning matsh ebaõnnestus.

Õnneks on kõigil judokatel veel mitu aastat aega juuniorite vanuseklassis maadelda ning medalid kuldseteks muuta.

Suur tänu Dokyo treeneritele Jaanus ja Janari Olevile sportlaste juhendamise ja toetamise eest!